Öt szuper dolog, amire használhatjuk a Perplexity magyar nyelvű AI asszisztensét (és egy, amire nem)
A Perplexity AI asszisztense a mobilon végzett feladatok elvégzését könnyíti meg a felhasználók számára, és jó hír, hogy más asszisztensekkel ellentétben magyarul is tökéletesen ért.
Sonos Pinewood, az univerzális streaming box
A Sonos számára az elmúlt kilenc hónap volt a cég történetének egyik legnehezebb időszaka, azonban most egy új termékkategóriába lépve próbálja visszaszerezni a piac bizalmát. A vállalat a következő hónapokban mutatja be első streaming lejátszóját, amely a Pinewood kódnevet viseli, és a hírek szerint 200 és 400 dollár közötti áron kerülhet piacra.
Az Ügyfélkapu+ súlyos hibájáról beszél a könyvelők egyesülete, a fejlesztő szerint csak túl sokszor ronthatták el a bejelentkezést
Az IdomSoft szerint a kifogásolt esetben valójában nem rendszerhiba, hanem felhasználói hiba miatt nem sikerült a belépés.
A DeepSeek az Androidra is rátörte az ajtót
A DeepSeek nevű mesterséges intelligencia (AI) alkalmazás egyre nagyobb figyelmet kap az Android-felhasználók körében is. De milyen hatással lehet az Android ökoszisztémára?
Honlapot a cégeknek! Kilenc milliárd forintos program indult
Február 3-tól elérhető a Demján Sándor Program keretén belül meghirdetetett kilenc milliárd forint keretösszegű program, amely az ötven fő alatti vállalkozások digitális fejlődését támogatja. A „Demján Sándor Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja Programot” olyan utalványrendszerű pályázatként hirdeték meg, amely hazai költségvetési forrásból
Az AI-cég azt kéri, hogy a hozzájuk jelentkezők ne használjanak AI-t a felvételinél
"Szeretnénk megérteni az Ön személyes érdeklődését az Anthropic iránt és szeretnénk értékelni a nem AI-asszisztált kommunikációs készségeit is" – írják az álláshirdetésekben.
A Nasa ismét egy magyar asztrofotós munkáját választotta a nap csillagászati képének
A Nasa egy magyar asztrofotós, Fényes Lóránd munkáját választotta a nap csillagászati képének február 6-án.
Történelmi csúcson zárt a Google anyavállalata – mégis zuhannak a részvények
Az Alphabet, a Google anyacége 2024-ben rekordot döntött, és először lépte át a 100 milliárd dolláros éves profitot, mégis a befektetők aggodalommal fogadták a híreket. Az oka? A cég 75 milliárd dollárt tervez mesterséges intelligencia kutatásra költeni, ami sokak szerint kockázatos befektetés lehet.
Lenyűgöző galaxist örökített meg a Hubble űrtávcső, aminek gyűrűi egy ritka kozmikus ütközésben születtek
Egy friss kutatás szerint 50 millió évvel ezelőtt egy törpegalaxis találta el a Tejútrendszernél több mint kétszer nagyobb LEDA 1313424 galaxist, ami fiatal csillagoktól fénylő, koncentrikus gyűrűket alakított ki.
Jól járnak a Samsung telefonok tulajdonosai
A futurisztikus kvantum titkosítás segítségével teszi biztonságosabbá a telefonjait a Samsung. A Samsung a Galaxy S25 szériával egy új korszakot nyit a mobilbiztonság terén, bevezetve a posztkvantum-kriptográfiát (PQC). A technológia célja, hogy a kvantumszámítógépek jelentette lehetséges biztonsági fenyegetések ellen védelmet nyújtson, megerősítve
Új John Deere autonóm gépek és technológiák a Ces 2025-ön
A második generációs autonóm rendszer a fejlett látástechnológiát, a mesterséges intelligenciát és a kamerákat kombinálja.
Az oktatás jövője: digitalizáció, mesterséges intelligencia és új szabályozások
Az Ifjúságkutató Intézet évente közzéteszi az ifjúság legfontosabb trendjeit bemutató jelentését, amely részletes képet ad a fiatalok politikai, gazdasági és társadalmi helyzetéről. A legfrissebb, Ifjúság’24 jelentés nemcsak a jelenlegi állapotokat elemzi, hanem rávilágít a jövő kihívásaira is. Az oktatás helyzetének, jövőjének egy külön fejezet sz
50 dollárból hoztak létre alternatívát az OpenAI o1 "érvelési" modelljére
A Stanford és a Washingtoni Egyetem kutatói mindössze 50 dollárnyi felhőalapú számítási kapacitás felhasználásával hoztak létre egy nyílt forráskódú MI "érvelési"-modellt, amely a csúcskategóriás modellekkel, például az OpenAI o1 és a DeepSeek R1 modelljeivel hasonló teljesítményt nyújt matematikai és programozási feladatokban. Az "s1" névre keresz