Film-zene-szórakozás

2025. augusztus 21.11:01

Ügyetlen nyomozókból díjnyertes terminátorok: Amerikában hódít Miller Dávid saját pénzből készült filmje

A Tiny Giants és Miller Dávid filmje, a D*CKS igazi diadalt aratott egy amerikai filmfesztiválon, ahol elnyerték a legjobb vígjáték díját. A fantasztikus hírről az akció-vígjáték rendezője és forgatókönyvírója számolt be. A produkció különlegessége, hogy teljesen önerőből készült, mindenféle támogatás nélkül.

Új divat Hollywoodban: mi az a mostohacoach?

Annak idején Karinthy Frigyes írt humorosan a nem is annyira vicces szituációról, amikor "az én gyerekem és a te gyereked verik a közös gyerekünket". A hasonló helyzetek feladják a leckét a mostohaszülőknek, de ma már erre is létezik profi segítség.

Ősztől országszerte játsszák a Gyulai Várszínházban bemutatott előadásokat

Lezárult a Gyulai Várszínház 62. évada: június 27-e és augusztus 17-e között 34 programmal várták a közönséget, négy új, saját bemutatót és egy felolvasószínházi bemutatót, két színházi, egy zenei és egy irodalmi humorfesztivált, valamint egy filmbemutatót tartottak – közölte augusztus 18-i sajtótájékoztatóján a teátrum igazgatója.

Augusztus 21-én történt

„Születési hiba következménye az adottság, hogy valaki átjön a színpadon. Nem tudom jól elmagyarázni, de ezt az égvilágon semmi sem képes pótolni annál, aki nem rendelkezik ezzel a hibával” – fogalmazta az 1908. augusztus 21-én született Kossuth-díjas színész, Feleki Kamill, aki többek között a Csodacsatár, a Gerolsteini kaland és az Uramisten című