Nem ébredt fel a történelmi küldetést végrehajtó indiai leszállóegység és holdjáró
A Chandrayaan-3 misszió során először landolt leszállóegység a Hold déli pólusánál, de a küldetés remélt folytatására lehet, hogy nem kerülhet sor.
Az NFT-k oroszlánrésze nagy büdös semmit ér
2021-ben még milliárd dolláros kereskedelmet hozott össze a piac, egy friss jelentés szerint ezek az idők nagyon csúnyán elmúltak.
Tudjon magyarul a mesterséges intelligencia!
A mesterséges intelligencia már jó ideje velünk van, de a szakmai közvéleményen túli szélesebb közönség csak tavaly novemberben, a ChatGPT megjelenése után döbbent rá, hogy milyen kézzelfogható – és nem utolsósorban mindenki által a mindennapokban is – használható képességekkel rendelkezik az MI. A nagy nyelvi modell (LLM) jött, látott és győzött.
Sok magyar már digitális rezsire költ a legtöbbet
A digitális szórakozás költségei és lehetőségei jelentősen nőttek az elmúlt években, így nem árt időnként utánaszámolni, mennyit is adunk ki ezekre havonta.
Leginkább az ügyfélszolgálati területen nyert teret a mesterséges intelligencia egy kutatás szerint
A mesterséges intelligencia (AI) térnyerése szinte minden ágazatban egyértelmű, Magyarországon leginkább a nemzetközi óriások hazai leányvállalatai kezdtek el AI-szolgáltatásokat beépíteni a mindennapi működésükbe, elsődlegesen ügyfélszolgálati területen – közölte a DLA Piper globális kutatásáról. A tanácsadó vállalat kutatásában felmérte a vállala
A cég, ahol mindenki dolgozni akar: van egy munkahely, amelyet százból csupán egy dolgozó hagyna ott három éven belül
Nemcsak hogy sokan szeretnének dolgozni az alábbi cégnél, de azok a szerencsések, akik állást kaptak itt, nem is akarnak máshova menni. És nem az Apple-ről, de nem is a Google-ről van szó, hanem egy jól ismert japán vállalatról.
Ma tér vissza a Földre az OSIRIS-REx, és olyan mintákat hoz magával, amelyek az élet eredetéről árulkodhatnak
A több száz grammnyi aszteroidamintát szállító kapszula délután 5 körül landol Salt Lake City közelében. A küldetés vezetője a Qubitnek elmondta: víztartalmú ásványokra és szerves molekulákra is számítanak a minták között.
Lányokról hamisítottak meztelen képeket az iskolatársaik a mesterséges intelligenciával
Óriási botrány tört ki Spanyolországban, még 12 éves is akad az áldozatok között.
Az Apple szerint már megint rosszul fogjuk az iPhone-t
Az Apple a hét végén meglepő - bár régebbről már ismerős és "bevált" magyarázattal állt elő új iPhone 15 Pro készülékei színegyenletességi problémájára, amit sok új vásárló kifogásolt. Az almás vállalat szerint ugyanis a készülékek házának elszíneződését az okozza, hogy a felhasználók rosszul fogják - illetve, hogy egyáltalán fogják azokat.
Elegáns okosóra, de déjà vu érzésünk van tőle – Huawei Watch GT 4 teszt
Ügyes kütyü lett a Huawei Watch GT 4 okosóra, de sok újat nem mutat. Cserébe viszont az ára is baráti. Teszt. Amikor néhány évvel ezelőtt megjelentek az első okosórák a piacon, kis túlzással mindenki ilyen szerkezetet szeretett volna magának, hiszen menő volt csuklómozdulattal aktiválni a kijelzőt, sci-fi filmekbe illően telefonálni, figyelemmel kö
Elon Musk cége chipeket ültethet emberi agyakba
A Neuralink megkapta egy független vizsgálóbizottság jóváhagyását arra, hogy megkezdje agyi implantátumának első emberi tesztelését - írta a Reuters.
Forradalmasítja a robotok tanítását a Toyota
A vállalat mérnökei egy generatív MI-t használva rövid időn belül több száz új képességgel szeretnék felruházni robotjaikat.
A B1060 jelű Falcon-9 is teljesítette 17. repülését
A B1058 után a B1060 jelzéssel ellátott Falcon-9-es is teljesítette tizenhetedik misszióját, így már kettő darab, ilyen számmal rendelkező veterán hordozóval rendelkezik a SpaceX. A start helyszínéül a Cape Canaveral Űrhaderőbázis SLC-40-es indítóállása szolgált, a küldetés pedig a Starlink 6-18 nevet kapta. A magyar idő szerint 5:38-kor elemelkedő