A James Webb űrteleszkóp látja, hogy egy feketelyuk megöli saját galaxisát
A James Webb űrteleszkóp (JWST) képeit, adatait használva, a Cambridge Egyetem csillagászai különleges jelenségre figyeltek fel: a korai univerzum egyik gigantikus feketelyuka halálra éheztette, megölte saját galaxisát.
Hab a tortán: A Thwaites-gleccser egy globális katasztrófa előhírnöke
A Thwaites-gleccser, amelyet a világ "Végítélet-gleccserének" is neveznek, gyors ütemben olvad. Ez a globális tengerszint több méteres emelkedését okozhatja. A legújabb kutatások szerint az összeomlás akár visszafordíthatatlan is lehet, világszerte tengerparti városok és ökoszisztémák elárasztását okozva. A tudósok sürgetik az azonnali cselekvést a
Az óvatosság kevés a csalókkal szemben
A mesterséges intelligencia megjelenése a pénzügyi csalók eszköztárában odavezetett, hogy a laikusok már nem bízhatnak abban, amit látnak vagy hallanak, mert hamis lehet. Folytatódik a harc a csalók ellen, akiknek ma már a mesterséges intelligencia (AI) is segítséget nyújthat. Erre példa egy idei hongkongi eset, amelyben egy cég alkalmazottja 25
Nem csak szóból ért a mesterséges intelligencia
Amikor a mesterségesintelligencia-modellek kerülnek szóba, többnyire a paraméterek számát, a legújabb generatív képességeket vagy az alkalmazásokkal való integrációt emlegetjük. Pedig a látványos jellemzőkön túl számos olyan fejlesztés is zajlik a mélyben, amelyek hasonló előrelépést jelentenek, mint a GenAI piacra kerülése.
Különös csótányok terjednek a városokban
Egyre gyakrabban találkozni csótányokkal a hazai nagyvárosokban, a szakértő szerint azonban a lakosoknak nem kell emiatt aggódniuk.
Az egyik nagy riválisa állítólag felvásárolná az Intelt
A főleg a mobilos csipjeiről ismert, de a pécés szegmensben is egyre aktívabb Qualcomm kereste meg az egyik legnagyobb nevű processzorgyártót.
Októberben jön az év ígéretes égi csodája
Egyre biztosabb, hogy szabad szemmel is megfigyelhető lesz az év egyik leglátványosabb égi jelensége, a Föld közelébe érő C/2023 A3-as üstökös.
Bővítette az Ikea okosotthon hubjának elérhetőségét
Az IKEA összekapcsolhatóvá teszi a Dirigera hubot a Matter-szabvánnyal, hogy még jobb és egyszerűbb okosotthon-élményt biztosítson. A fejlesztésnek köszönhetően az IKEA hubhoz csatlakoztatott okostermékei szeptember 11-től kompatibilisek az összes Matter-szabványt használó okosotthon-platformmal.
Tényleg az Apple legendás dizájnerével csináltat forradalmi hardvert az OpenAI
Jony Ive és Sam Altman közös terveiről már tavaly lehetett pletykákat olvasni, ám ezeket egyikük sem kommentálta. Egészen mostanáig.
Mosolygó fejet talált a James Webb-űrtávcső egy kölcsönható galaxispár megörökítésekor
Az Arp 107-es számmal jelölt, egy elliptikus-, és egy spirálgalaxis párosából álló kölcsönható galaxispárosról a nemrégiben képet készített a NASA James Webb-űrtávcsövének közeli- és közép-infravörös kamerája, a NIRCam (Near-Infrared Camera) és a MIRI (Mid-Infrared Instrument). Az objektumot 2005-ben detektálta a Spitzer-űrtávcső is, az új kép azon
Csapdába ejtett hang: hangklónozásra épülő csalás terjed a világon
Mesterséges intelligenciával elkövetett, hangklónozáson alapuló csalás terjed az Egyesült Királyságban és az USA-ban.
Hamarosan kiderül, egyedül vagyunk-e a Naprendszerben
A NASA pár hét múlva indítja azt az űrszondát, amely megállapíthatja, lehet-e élet a Jupiter egy holdján.
Az Apple és a Google nem ért egyet abban, mi is a fotó – Ön szerint melyiknek van igaza?
A mesterséges intelligencia térnyerésével a képgenerálás és a képmanipulálás könnyel elérhető funkcióvá vált webes környezetben és a különféle digitális eszközökön, például a többség által állandóan használt mobiltelefonokon. Ez a helyzet felvetette, hogy a fotózás folyamata hol végződik: a felvételgomb megnyomásával és a kép digitális feldolgozásá