Ingyenessé tették a Google egyik legizgalmasabb újdonságát
A Gemini Live nevű hangalapú AI-asszisztenst eddig csak előfizetési díjért cserébe használhattuk.
Nobel-díjas kutató: „Túlságosan lemerítjük a vízkészleteinket, új mérésekre van szükség”
Paul Milgrom Nobel-díjas közgazdász figyelmeztet: a vízkészleteinket túlságosan kimerítjük, és sürgős új mérésekre van szükség a vízjogok piacának átalakításához. A Corvinus Egyetemen beszélt a vízhasználatról és a digitális piacok kialakulásáról.
Megszólalt a fejvadászcég, ahonnan több ezer ember adatai szivárogtak ki: Egy külsős fejlesztő hibázott
A kifogásolható megjegyzések miatt belső vizsgálat indul. Az ügyvezető a Telexnek azt is elmondta, miért írták át hirtelen az összes munkatársuk munkahelyét a LinkedInen egy nem létező cégre.
A Google DeepMind és a BioNTech MI-asszisztenseket épít a tudományos kutatáshoz
A Google DeepMind és a BioNTech mesterséges intelligencia laboratóriumi asszisztenseket fejlesztenek, amelyek segítenek a kutatóknak tudományos kísérleteket tervezni és azok eredményeit jobban előre jelezni. A vállalatok célja az MI energia- és adatintenzív modelljeinek speciális alkalmazásainak megtalálása. Sir Demis Hassabis, a Google MI részlegé
Nagyot változhat jövőre az olcsó iPhone
A hírek szerint az Apple komoly dizájnváltásra készül a következő SE modellel, búcsút inthetünk a megszokott külsőnek.
Mérgező anyagokat találtak számos alsóneműben
A Tudatos Vásárlók Egyesületének vizsgálata szerint a legtöbb bugyiban ott vannak a biszfenolok.
Nagyon izgalmas, amikor orvosok nevében írogat a mesterséges intelligencia
A jelenlegi szabályozás elég homályos azzal kapcsolatban, ha hogy milyen módon kellene jelezni a pácienseknek, ha nem egy valódi orvossal beszélgetnek.
Robotok és digitális állampolgárság a Neumann Társaság szegedi konferenciáján
A Neumann Társaság a digitáliskompetencia-fejlesztés jegyében szervezi soron következő konferenciáját, amely nemcsak a digitális kultúra iránt érdeklődő tanárok és diákok számára nyújt értékes információkat, hanem mindazoknak is, akik szeretnék könnyebbé tenni az online ügyintézést. A résztvevők első kézből hallhatják Both Andrást, a Digitális Magy
Magyarországon debütál a Selekt streaming-szolgáltatás
Magyarországon is elindul a Selekt, az AMC Networks International Central and Northern Europe (Amcni CNE) saját streaming-szolgáltatása. A premier stratégiai partnere a Magyar Telekom.
Figyeli a szívverést a 160 ezer forintos okosgyűrű
Új kütyünek örülhetnek a viselhető okoseszközök rajongói, a finn Oura Ring legfrissebb verziója mindent tud, amit egy ilyen eszköz tudhat 2024-ben.
Nemcsak űrtechnika – A Nasa által kifejlesztett módszert oktat hallgatóinak az Apor Vilmos Katolikus Főiskola
Ettól a tanévtől a neurofeedback módszerét is megismerhetik a hallgatók a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskolán, amely az ország első olyan pedagógusképző intézménye, ahol beépítik a tantervbe az autizmus-spektrumzavarral, ADHD-val és figyelemzavarral küzdő gyerekek fejlesztéséhez is hatékonyan használható módszert. A gyakorló pedagógusok közül még
Évezredek óta nem tapasztalt csillagászati jelenség készülődik, amely szabad szemmel is látható lesz
80 ezer éve, a neandervölgyi emberek óta most először lesz látható szabad szemmel a C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) névre keresztelt üstökös. A tavaly felfedezett égitest október 9-e körül lesz a legfényesebb a késő esti, éjszakai égbolton, amikor várhatóan Magyarországról is megfigyelhető lesz majd - írta meg a The Guardian.
Honor 200 Pro: Fedezd fel a mesterséges intelligencia varázslatos lehetőségeit
A mesterséges intelligencia (AI) egyre inkább mindennapjaink részévé válik, különösen, amikor mobil eszközöket, például okostelefonokat vagy táblagépeket használunk. Az AI lehetőségeit azonban már Bluetooth fülhallgatókban és okosórákban is kihasználhatjuk. Az AI előnyeit a HONOR telefonok tulajdonosai is élvezhetik. A fotószerkesztő szoftverek fiz