Trösztellenes eljárás folyik a Meta ellen, lehet, hogy el kell adnia az Instagramot
A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság szerint a cég monopóliumot szerzett azzal, hogy felvásárolta az Instagramot és a WhatsAppot is a Facebook mellé.
Tényleg realitás a kihalt fajok feltámasztása?
Végigsöpört a világsajtón a szenzációs hír: a Colossal Biosciences nevű vállalatnak sikerült feltámasztania egy kihalt, jégkori ragadozót. Mit gondol a szakma a projektről?
Fiataloknak szóló vállalkozói műsor indul, ahol 10 millió forinttal lehet gazdagabb a nyertes
A versenybe a jó vállalkozói ötlettel rendelkező, ambiciózus fiatalok jelentkezését várják.
Cipőt a cipőboltból, podcastet a YouTube-ról
A magyarok elsöprő többsége a YouTube-on hallgat podcasteket, a műfaj egyre népszerűbb, az elköteleződés azonban nem jellemző a hallgatók körében.
Váratlan támogatókat talált Elon Musk az OpenAI elleni peréhez
Az OpenAI korábbi alkalmazottai közül többen is Elon Musk mellé álltak a cég elleni perben.
Hirtelen sokan kezdtek el autonóm tengeri hajókat fejleszteni
A Szilícium-völgy növekvő védelmi iparának új célja a legénység nélküli hadihajó.
Korlátozni fogja a YouTube, hogy mennyi rövid videót nézünk rajta
A Google a jelek szerint egy olyan új fejlesztés bevezetését tervezi YouTube alkalmazásába, ami korlátozná azt, hogy mennyi rövid videót nézhetünk meg abban. Ugyanakkor ezt a korlátot nem maga a keresőóriás állítaná be, hanem mi magunk, az app felhasználói határozhatnánk meg.
Molekulafelhő a Perseusban
Az LBN 640 (Lynds Catalog of Bright Nebulae) egy ritkán fotózott objektum a Perseus csillagképben: egy ív alakú molekulafelhő, csúcsán egy kis reflexiós köddel, ami egyben OIII-ban sugárzó csillagkeletkezési régió is. Varga István, Cserszegtomaj Kialakulásáért a nagyjából 6000 fényévre lévő Perseus OB1 csillagtársulás felelős, aminek középső régi
Legalább 50 éve velünk vannak a mikroműanyagok
Egy 1971-ben gyűjtött édesvízi rovarlárva lakócsövében építve találtak műanyagot a hollandiai Naturalis Biodiverzitási Központ kutatói.
Az újabb képgeneráló AI-funkciók tovább növelik a szerzői jogi aggályokat
A mesterséges intelligencia(AI) alapú eszközök használatánál kezdettől fogva felmerültek a különféle szerzői jogokkal kapcsolatos aggályok, legyen szó szöveges tartalomról vagy képekről. Még fontosabb erre odafigyelnünk a ChatGPT nemrégiben bevezetett új képgeneráló funkciója után. Szakértői tanácsok mire vigyázzunk. A „ChatGPT Studio Ghibli” kifej
Égi jelenségek 2025. április második felében
Korán kelők újra láthatják a Vénuszt, búcsúzunk a téli csillagképektől, számos együttállás és holdsarló látványa kényezteti az églesőket, és érkezik az év első jelentős meteorraja is.
A Chicxulub-kráter – Egy becsapódás, amely megváltoztatta a Föld történetét
Ismerd meg a Föld múltjának sorsfordító pillanatát! A Chicxulub-kráter egy ősi aszteroida-becsapódás nyoma, amely a dinoszauruszok kihalását okozta.
A Schaeffler a humanoid robotok kulcstechnológiáira épít
A Schaeffler a Hannover Messe kiállításon mutatta be kulcskomponenseit a humanoid robotok számára.