Felajánlotta segítségét Donald Trumpnak Nagy Alekosz
Futótűzként terjed a hír, miszerint Donald Trumpot, az Egyesült Államok leköszönő elnökét letiltották több közösségi média felületről.
Bridgerton: túltolt PC vagy történelmi alapú tartalomkísérlet? – Multikultúra a sorozatokban, filmeken és színpadon
Művészettörténész vendégszerzőnk izgalmas és hiánypótló elemzése egy megosztó jelenségről: színes bőrű színészek „fehér” szerepekben, szemnek szokatlan sokszínű szereposztás a vásznon és a színpadon, blind casting és tudatos érzékenyítés Kommentelni értő olvasás után érdemes. Köszönjük.
Negyedik fázis: Ki az intelligensebb: az ember vagy a hangya?
A második világháborút követően az USA-ban felfutó „állatos” horrorok, sci-fik, katasztrófafilmek jórészt arra a sablonnarratívára épültek, hogy a természet veszélyeztet(het)i az embert. Magyarországra főként a szórakoztató/ijesztgető szándékkal készült alkotások jutottak el, és inkább a 70-es évekből lehetne néhányat említeni (Békák, Az állatok na
Szabó Lőrinc legjobb mondata
Csodálatos versek születtek Szabó Lőrinc tollából, annak ellenére hogy a történelem talán legkegyetlenebb időszakában élt, a huszadik század első felében. Vagy talán pont ezért kelt életre a sok szép mű. A körülötte lévő embertelenség dacára. Finom lelkű költőként csodás verseket írt, legjobb mondata viszont mégis egy interjúban hallható. Viszont h
A csavargó írózseni, akinek élete maga volt a kaland – 145 éve született Jack London
Kevés olyan kalandorszerző létezik a világon, akinek élete legalább annyi izgalommal volt tele, mint az általa megírt könyvek.
Legjobb könyv az önvizsgálathoz
Önmagunk felfedezéséről, az emberi kapcsolatok építő és romboló erejéről és a szerzőről, André Acimanról is szól a Harvard tér.
Taylor Swift beérte Michael Jacksont az örökranglistán
Új lemezének köszönhetően ugyanannyi ideig volt listavezető összesen karrierje során eddig, mint a pop királya. Na de ki tartja a rekordot? Taylor Swift tavaly két albumot is kiadott, mindkettőt anélkül, hogy jó előre bejelentette volna, gyakorlatilag meglepetésként kidobva őket. Az előző év végén megjelent Evermore megjelenését követően ké
Politika, robotok egy megosztott világban – A sci-fi trendjeiről beszélgettünk Jonathan Strahan szerkesztővel
Immár ötödik éve jelentkezik a Gabo a Jonathan Strahan szerkesztésében készült, az év legjobb fantasztikus novelláit tartalmazó válogatással, de a korábbi évektől eltérően ezúttal csak science fiction művek szerepelnek a kötetben. A szerkesztőt munkamódszeréről, a sci-fi jelenlegi állapotáról, és a világ helyzetéről is kérdeztük.
Kóbor János folytatná az Omegát: erről Benkő László fiának is van véleménye
Bár korábban úgy érezte, az Omega sorsa a koronavírus-járvány miatt végleg megpecsételődött, a zenekart érő fájdalmas csapások ellenére Kóbor János mostanra mégis reménytelien beszélt a folytatásról.
Magyar lemezeket díjazott a világ egyik legismertebb jazzmagazinja
És a The New York City Jazz Record a 2020-as év öt legjobb jazz kiadója közé válogatta be a magyar BMC Records-ot.
Már elérhető Netflixen a Pieces of a Woman
Mundruczó Kornél új filmje Velencében már több díjat is elnyert. A főszereplő Vanessa Kirby kritikusok szerint esélyes lehet az Oscarra is.