A két pápa: „Én vagyok a világ legnagyobb ateistája”
"Én vagyok a világ legnagyobb ateistája" – szoktam mondani. Mégis a megjelenést követő 1 év alatt 3x néztem meg a filmet, annyira tetszett. Úgy gondolom, hogy a vallás és a hit kérdése az utóbbi évtizedek alatt annyira szoros lett, hogy sokak szerint nincs hit vallásosság nélkül. Ezzel nem tudok egyetérteni, hiszen az egyén döntése lesz, hogy miben
Kinizsi Ottó élete nőiről mesélt
Nők az életemben sorozatunkban ismert hazai férfiak mesélnek azokról a nőkről, akik a legfontosabbak számukra. A Dancing with the Starsban hétről hétre helytálló Kinizsi Ottó elmondta, milyen problémát jelent, hogy nagylánya az ő természetét örökölte, miért rajong máig a feleségéért, és hogyan állt ki mellette az édesanyja azért, hogy színész lehes
„Nőnek lenni ketrec, de legalább az enyém” – Interjú Vay Blanka transz aktivistával önéletrajzi könyve kapcsán
Négy éve él látható módon nőként egy olyan világban, ahol a puszta létezése is provokáció a fennálló hatalom szemében. Milanovich Domi kérdezte a szerzőt szabadságharcairól, újjászületéseiről és a szeretet megosztásáról.
Paul McCartney szerint John Lennon kezdeményezte a Beatles feloszlását
A rocktörténet egyik legsikeresebb együttese már több mint 50 éve feloszlott, Paul McCartney, John Lennon, George Harrison és Ringo Starr a saját útján indult tovább, de a szakítás miatt sok rajongó mindeddig főleg McCartneyt hibáztatta. A zenész most tiszta vizet öntött a pohárba.
Liszt Ferenc: A koncert én vagyok! – Szenvedélyes rapszódiák a Müpa színpadán
Ahogy szaladnak velem az évek, azt veszem észre magamon, hogy egyre nyitottabbá válok azokra a zenei produkciókra, amelyek egymástól látszólag távol eső stílusok fúziójával operálnak. Nem csak a klasszikus zene és a jazz, de a klasszikus zene és a világzene fúziója is rengeteg felfedeznivalót tartogat számunkra. Sőt, ha konkrétabban azt mondom, hog
Szépségverseny, valóságshow, tehetségkutató: Híres nők, akiknek ez hozta meg az áttörést
Az, hogy valaki szép, önmagában még kevés. Így nem lehet minden modellből vagy szépségkirálynőből filmsztár, mint például Cameron Diaz esetében. Ha azonban megvan bennük a plusz, akkor szabad a pálya.
Új szolgáltatással bővült a Digitális Irodalmi Akadémia
Ezentúl a legjelentősebb klasszikus magyar szépirodalmi alkotások is ingyenesen hozzáférhetővé válnak a Petőfi Irodalmi Múzeum (Pim) digitális könyvtárában, írta az Mti.
Hanyatló államból lett a világ egyik leggazdagabb országa – érdekes tények Dél-Koreáról
Manapság sok figyelem szegeződik Dél-Koreára. Rengetegen szeretik a K-Popot és a K-Drámákat, míg másoknak a legnagyobb álmuk az, hogy megtanuljanak koreaiul beszélni, és elutazhassanak Szöulba. Így minden további nélkül érkezzen hat érdekes tény Dél-Koreáról!
A lemez, ami megnyugtathatja a rajongókat: Lovasi mégse vált Ákossá
Jutka átúszott Ából Bébe, a folyó után az óceánon is, egészen a Grand Hotel Halmaheráig. Lovasi András új albuma szellemes és minden eklektikusságával együtt összeszedett konceptlemez lett. Sőt, több is annál.
Martin Haselböck: „Liszt bizonyos értelemben felfedezetlen zeneszerző”
Liszt régóta áll az osztrák orgonaművész-karmester, Martin Haselböck tevékenységének középpontjában: ő adta közre elsőként a zeneszerző orgonaműveinek összkiadását, amelyeket 1986-ban lemezre is rögzített. The Sound of Weimar című, többszörösen díjnyertes
5 dolog, amit talán nem tudtál a Dr. Csontról
A hihetetlenül népszerű sorozat 12 évig futott, és összesen 246 részt ért meg. Ennyit azért nem, de azért találtunk néhány érdekességet.