Tátongó biztonsági rések a Wi-Fi-ben
A Krack Wi-Fi sebezhetőséget felfedező kutató, Mathy Vanhoef további biztonsági hiányosságokat talált a vezeték nélküli protokollban, amelyet mindannyian használunk nap mint nap az internetezéshez. A biztonsági rések megtalálhatók az 1997 óta megjelent berendezések legtöbbjében.
Komoly ütést vitt be Németország a WhatsAppnak
Az adatkezelés Európában eleve egy kényes téma, és a német kormány most kimutatta a foga fehérjét.
Az IBM kitalálta, hogyan lehet MI-vel újraíratni a régi kódokat
Tanításához összeraktak egy hatalmas forráskód-gyűjteményt: 14 millió minta, 500 millió kódsor 55 programnyelven.
Mélyreható betekintés a fény forradalmával
Hogyan ragyoghat lángolva az abroncs anélkül, hogy megolvadna a gumi? Patrick Llewelyn-Davies a fényt használja el arra, hogy szokatlanul megvilágosított képeket hozzon létre erről a mindennapi tárgyról. Fényforradalmi rendszere újradefiniálja a fény és az árnyék kontrasztját, mivel egységesen világítja meg az objektumot egy teljes körpálya mentén.
Zuckerbergnek békén kell hagynia a gyerekeket
44 amerikai főügyész nyílt levélben tiltakozik a 13 év alattiaknak szánt Instagram ellen.
Egy fehérje kiiktatásával elpusztíthatóak a hasnyálmirigyrákot okozó sejtek?
Egyre közelebb kerültek onkológus kutatók ahhoz, hogy megértsék az emberi szervezet rákosodási folyamatait, legújabb gyógymódjuk pedig egy speciális protein kiválasztódásának meggátolását helyezte előtérbe.
MI: Szegedi kutatók csodás eredményt értek el
A biológiai jelenségek folytonos, nagy felbontású elemzést teszi lehetővé a Szegedi Biológiai Kutatóközpont munkatársainak legújabb fejlesztése. Az új módszer segítséget nyújthat a szív- és érrendszeri megbetegedések vagy akár a daganatok molekuláris mechanizmusának a pontosabb megértésében. A Lendület Mikroszkópos Képfeldolgozó és Gépi Tanulási Cs
Mielőtt felszállna Elon Musk űrrakétájára, a Nemzetközi Űrállomásra is kiruccan a japán divatmágnás
A Hold körüli utazásra még két évet kellene várnia Maezava Juszakunak, ezért idén decemberben meglátogatja az űrállomást.
Hogyan segítheti a robotika a KKV-k értékláncainak fejlesztését?
Együttműködő robotokat legnagyobb számban gyártóvállalatok alkalmaznak, és ennek bizony jó oka van. Méretüknek és rugalmasságuknak köszönhetően ideális megoldásnak bizonyulnak számos folyamat automatizálására, melynek eredménye, hogy a vállalatok – méretüktől függetlenül – növelhetik termelékenységüket, emelhetik a minőséget és gyorsan reagálhatnak
Szokatlanul magas a sugárzás a csernobili erőműben – Megismétlődhet a katasztrófa?
35 évvel a felfoghatatlan mértékű csernobili atomkatasztrófa után arról számoltak be ukrán tudósok, hogy a duplaszarkofág alá temetett erőmű egyik elzárt csarnokában eddig ismeretlen okokból beindult a maghasadás – írta előbb a Science, majd a Napi.hu. Az 1986-os baleset során a fűtőanyagok a többi anyaggal együtt kóriumlávává olvadt össze, ami bef
Elon Musk éjszakai tweetje után borult a bitcoin árfolyama
46 000 dollárig alá is benézett a bitcoin árfolyama, miután Elon Musk egy bitcoinnal kapcsolatos bejegyzést tett közzé a közösségi oldalán. A Tesla másfél milliárd dollár értékű bitcoint vásárolt A Tesla néhány héttel ezelőtt jelentette be, hogy a jövőben bitcoinnal…
Ma is mélypirosban vannak a tőzsdék, Elon Musk új célpontot keres
A meglepetést okozó amerikai inflációs adat hatása ma is tart, tovább szakadnak a részvénypiacok Európában. A hazai BUX viszont felülteljesítő, és a forint is erősödött. A Tesla kínai eladási adatai rosszak lettek, a cég vezére nyomta le a bitcoin árát, de más alternatívát keres helyette.
A Szaturnusz legnagyobb holdjának -182 fokos folyékony tengere számos meglepetést tartogat még
A Titán legnagyobb tengere Spanyolország méretű, és az új kutatások szerint sokkal mélyebb, mint korábban gondolták. A kutatók robot-tengeralattjáróval vizsgálnák meg, hogy mit rejt a mélye.