Kísérteties árnyékok a Szaturnusz gyűrűin – zavarba hozzák a tudósokat
A Hubble-teleszkóp titokzatos árnyékokat kémlel a Szaturnusz gyűrűin. A Hubble űrteleszkóp új képet készített a Szaturnusz gyűrűin található rejtélyes, kísérteties árnyékokról – a legújabb észlelés az úgynevezett "küllőkről", továbbra is zavarba hozza a tudósokat – írja a CNN. A NASA által közzétett összetett képet a Hubble október 22-én készítette
Most már számok is bizonyítják: rosszabbul járnak a távmunkások – anyagilag
Ellenben sokkal jobban érzik magukat a bőrükben, mint azok, akik az irodához vannak láncolva.
Mobilokra is megérkezett a Microsoft AI-segédje, ami csak zavarosabbá tette a helyzetet
Már telefonokon is elérhető a Copilot, ezzel viszont meglehetősen átláthatatlanná váltak a Microsoft MI-szolgáltatásai.
Mutatjuk, mi történne, ha leállna a Föld forgása
A jelenlegi tudásunk szerint, még ha aktívan tennénk is a Föld forgásának lassításáért, egymillió évnél gyorsabban nem tudnánk ezt véghez vinni.
A robotika legnagyobb nevei a humanoidokról, a generatív MI-ről beszélnek
A robotika legnagyobb nevei a humanoidokról, a generatív MI-ről beszélnek. A Meta, az Nvidia, a Boston Dynamics és a Toyota Kutatóintézet (TRI – Toyota Research Institute) vezető gondolkodói osztják meg előrejelzéseiket. Milyen szerepet fog játszani a generatív mesterségesintelligencia a robotika jövőjében? Dhruv Batra, Meta: úgy látom, hogy a gene
Le fog zuhanni a NASA űrteleszkópja
A NASA Neowise nevű űrtávcsöve másfél évtizede szolgálja a tudományt, hogy pontosabb képet kapjunk az éjszakai égboltról. A Nap erejével azonban ez a szerkezet sem tud szembeszállni.
Beütött karácsonykor a kajakóma? Több tudományos magyarázat is van rá
Nem friss civilizációs ártalom, hogy elálmosodunk, fáradtnak érezzük magunkat a nagy trakták után, évezredek óta ebben vagyunk. Egy sok ételünkben megtalálható aminosav a felelős a punnyadásért, de lelki okai is lehetnek a jóllakott bebólintásnak.
Megint 2016 van?
Az Oppo újra A59 néven dob piacra készüléket, pont mint hét és fél évvel ezelőtt.
Termoszokhoz és egyéb utazó poharakhoz kifejlesztett mosogatógépet mutat be az Lg a 2024-es Ces-en
Az LG Electronics (LG) a 2024-es CES kiállításon mutatja be innovatív, kifejezetten termoszokhoz és egyéb utazó poharakhoz kifejlesztett mosogatógépét, az LG mycupot. Az egyedülálló megoldás a legmodernebb technológiával jarul hozzá a mindennapos higiéniához, kifinomult formaterve pedig az LG fenntarthatóság iránti elkötelezettségét testesíti meg.
Mit köszönhetünk a marháknak?
Az emberiség története összefonódik a szarvasmarháéval, és mára egymilliárd él belőlük a Földön, de jótéteményeik mellett van egy hatalmas bűnük is.
Megölt egy munkást a raktári robot az éjszakai műszakban
Az eset Dél-Korea Dél-Kjongszang tartományában, egy mezőgazdasági komplexumban történt, és óriási visszhangot kapott, hiszen nem egyértelmű, hogy ki és milyen hibát vétett, ahogy az sem, hogy a robotkar miért végzett a munkással. A BBC beszámolója szerint a tragédia a november 8-ai éjszakai műszakban, egy szenzortesztelés során következett be. A hí
Mesterséges intelligencia adta vissza Dávid hangját
Csorba Dávid szerint nem kell félni a mesterséges intelligenciától, az emberiség – a természeténél fogva – soha nem engedi majd át az irányítást a gépi gondolkodásnak. Márpedig kevesen vannak, akik Dávidnál jobban otthon lennének a témakörben: a 31 éves fiatalember ugyanis a mesterséges intelligenciának köszönhetően tud újra beszélni. Dávid Duchenn
Expedíció az Uránusz vad, jeges világába: jövőre jóváhagyhatják a legtitokzatosabb űrutazást
Az Uránusz, a Naptól számított hetedik bolygó a külső Naprendszerben kering, mintegy 3,2 milliárd kilométerre a Földtől. Hatalmas világ: az átmérője négyszerese a Földének, a tömege a 15-szöröse, a térfogata pedig 63-szorosa. Mégis alig tudunk valamit erről az óriásbolygóról és a holdjairól. Pedig titka van bőven.