A vizet pöfögő hidrogénautó csak addig tűnik tisztának, amíg nem tudod, honnan származik az üzemanyaga
A jövő energiahordozójának tartott hidrogén a világegyetem leggyakoribb eleme, ám tiszta formában kevés van belőle, előállítása pedig egyelőre környezetszennyező. Mi kellene ennek megváltozásához?
Remény a vesebetegeknek
Vesebetegeken segíthet az a szoftver és cég, amelyeket magyar kutatók hoztak létre nemzetközi kollégáikkal együtt. A veseelégtelenségben szenvedő betegek számára hozhat minőségi és élhetőbb életet az a szoftver, amelyet az Óbudai Egyetem (OE), a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont (KRTK), valamint portugál és skót kutatók együttműköd
Megérkezett a színes kijelzős Amazon Kindle
Az Amazon bemutatta az első színes Kindle-t, ami elég ígéretesnek tűnik. A készülék neve "Kindle Colorsoft Signature Edition", és sok szempontból hasonlít a nemrégiben megjelent Kindle Paperwhite-ra. A 279,99 dolláros olvasó már előrendelhető, a szállítások október 30-án kezdődnek. Az Amazon szerint a színes kijelző létrehozása több technológiai ki
Ez most Európa legértékesebb techcége
Eddig az ASML Holding nevű holland chipgyártóé volt a megtisztelő titulus, ám a napokban trónfosztás történt, és piaci kapitalizációja alapán egy német szoftvercég került az első helyre.
Kiderült a legrejtélyesebb barna törpe 30 éves titka
Az 1995-ben felfedezett Gliese 229 B egyike az első ismert barna törpéknek, amelynek óriási volt a csillagászati jelentősége. Ennek ellenére akadt egy megmagyarázhatatlan rejtély vele kapcsolatban – egészen mostanáig. Hála ugyanis a modern eszközöknek kiderült végre a Gliese 229 B titka.
2027-ig a szoftvermérnökök négyötödének át kell képeznie magát
A mesterséges intelligencia, különösen a generatív MI gyors fejlődése megváltoztatja a szoftvermérnöki munkát. Szerencsére nem úgy, ahogy sokan félik, mert nem állásokat vesz át, hanem a dolgozókat továbbképzésre készteti. Nem tehetnek mást, mert különben lemaradnak, és a jövőben egyébként sem nagyon lesznek MI nélküli szoftverek.
A Bosch és a Richter Gedeon ipari innovációs díját nyerte el a Széchenyi István Egyetem két hallgatója
Olyan, mesterségesintelligencia-modellekre épülő megoldást fejlesztett ki a győri Széchenyi István Egyetem két hallgatója, Lőrincz Fanni és Szőnyi Balázs, amellyel a felhasználó úgy tud beszélgetni, mint egy élő emberrel. Céljuk elsősorban a társadalmilag elszigetelődött emberek és a pszichés betegségekkel élők segítése, valamint az ilyen betegsége
Rejtélyes kincsekre bukkantak fémkeresővel
Senki nem tudja, miért és hogyan kerülhettek a ritka tárgyak a német település közelébe.
Ocsmányságokat kiabáltak gazdáikra a meghekkelt robotporszívók
A támadók egy primitív hibát kihasználva vehették át az uralmat a kamerával is felszerelt gépek fölött, a javítást viszont nem sieti el senki.
IT közösséget épít a Budapestre érkező Puzl CowOrKing
Sokan még mindig azt hiszik, hogy a coworking egyenlő azzal, hogy digitális nomádok és szabadúszók bérelnek íróasztalokat. A coworking piac ehelyett egyre inkább a teljes körű és specializált szolgáltatást nyújtó, rugalmas munkaterületek felé mozdul el. "Egyre inkább azt tapasztaljuk, hogy a nagyobb It cégek is nagyra becsülik ezeket az all-inclu
Videón az üstökös, amit ember még nem láthatott, és legközelebb 80 ezer év múlva lesz rá újból esély
Az üstökös először jár a Naprendszer belső régióiban.
Synchron agyimplantátum – Amikor majd a gondolat vezérel
A Synchron Stentrode agy-számítógép interfész (BCI) megelőzte Elon Musk Neuralinkjét. A Stentrode kevésbé invazív módszerrel az agy véredényein keresztül vezeti be technológiáját, amely már most képes okoseszközök, mint az Amazon Alexa és az Apple Vision Pro, gondolati irányítására.
Bebizonyították, hogy a mesterséges intelligenciák még az iskolás matekfeladatokat sem "értik"
Az Apple mérnökeinek egy tanulmánya világít rá arra, hogy ami gondolkodásnak tűnik, nem feltétlenül az.