579 évig két Szicília volt
1282-től évszázadokon keresztül két Szicíliai Királyság létezett egymással párhuzamosan. Aztán egyesítették őket, és jött a Két Szicília Királysága.
Meglepően kevés ember is elég lenne egy marsi kolónia fenntartásához
Korábbi kutatások úgy számoltak, hogy legalább száz embernek kéne a Marsra költöznie ahhoz, hogy egy itt létrehozott bázis hosszabb távon is fenntarthatóan tudjon működni, egy új tanulmány szerint viszont ennek a töredéke is elegendő lenne.
Sötét bőrű gyerek vagy? Az önvezető autó nem fog látni…
Néha a tűzoltóautók elé kanyarodnak, máskor a friss betonba ragadnak, esetleg megállnak a kereszteződés közepén – látványos hibákat követnek el az önvezető autók. De van olyan probléma, amely ezeknél sokkal veszélyesebb. Az autonóm autók alapvető technológiai megoldásait vizsgálták a londoni King’s College kutatói. Az egyelőre még szakmailag nem le
A Samsung a Galaxy Z Fan Edition bevezetését tervezheti
Ahogy az összehajtható telefonok piaca növekszik, a gyártók egyre jobban keresik a módját, hogy megfizethetőbb változatokat kínáljanak telefonjaikból. A Motorola idén először a Motorola Razr 40-es készülékével próbálkozott, de a Samsung egyelőre ragaszkodik az évente megjelenő egyetlen Galaxy Z Flip és Fold piacra dobásához. Ez jövőre változhat, a
Még több tartós hőhullám várhat Magyarországra
Ha nem teszünk komoly lépéséket, a jelenlegi tízszeresére is ugorhat a tartós hőhullámok száma éves szinten.
Az Mi gyakran hallucinál, ráadásul sok esetben gyengébb, mint tavasszal
Kétféle ember van: aki beszél a mesterséges intelligenciáról, és aki használja. Mivel most beszélni fogunk róla, nem fogjuk sokat használni. Legeslegelőször le kell szögeznünk, hogy a mesterséges intelligencia (MI) alatt a továbbiakban a ma divatos, nagy nyelvi modelleken alapuló generatív mesterséges intelligenciát fogjuk érteni. Amely újabban gye
Fele cloudos királyságát is odaadja a Microsoft a gigafúzió miatt
Redmond a rivális Ubisoftnak passzolja át az Activision Blizzard játékok cloudos forgalmazásának jogát. Ezzel a brit versenyhivatalt igyekszik puhítani a közel 70 milliárd dolláros felvásárlással kapcsolatban.
Néhány éven belül akár 5-ös erejű földrengés is lehet Magyarországon
Vagy akár ennél nagyobb is, mondta Harangi Szabolcs geológus, az ELTE egyetemi tanára. De konkrétan előrejelezni továbbra sem lehet ezeket.
Elhunyt a PDF atyja, az Adobe társalapítója
Charles Geschke után a másik társalapítóját, Dr. John Warnockot is elvesztette az Adobe.
Nézz fel az égre este, csodát fogsz látni
Az augusztusi meteorrajok után szeptemberben is érdemes lesz kémlelni az éjszakai eget, most egy frissen felfedezett östökös miatt.
Mitől tartanak a cégvezetők? Kiderült
A mesterséges intelligencia (MI) társadalmi, etikai és a biztonsági kockázataitól tartanak leginkább a döntéshozók – derül ki az EY 1200 vezérigazgató (CEO) bevonásával készült nemzetközi kutatásából.
Oroszország bebizonyította: már az űrben sem úr
Oroszország közel fél évszázad után indított ismét missziót a Holdhoz, csakhogy a küldetés kudarcba fulladt, az űreszköz megsemmisült.
Kína belenyúl az MI-szektorba, de igyekszik nem szétverni azt
Kína anélkül szeretné szabályozni a mesterséges intelligencia szektort, hogy lefékezné a növekedést. Peking a múlt héten átfogó új szabályozást jelentett be a mesterséges intelligencia szolgáltatásokra vonatkozóan, mellyel megpróbálják egyensúlyba hozni a technológia állami ellenőrzését és az ahhoz szükséges támogatást, hogy vállalatai életképesek