Történelmi méretű jelszó szivárgás zajlik, 19 milliárd jelszó került napvilágra
2024 áprilisa és 2025 áprilisa között több mint 19 milliárd jelszó került ki az internetre. Az elmúlt egy év volt a történelem legje, ami a jelszószivárgást illeti.
Miért nem tud mindenki ritmusra tapsolni?
Az emberi agy és a zene ritmusának összhangja régóta foglalkoztatja a kutatókat. Vajon mi segít abban, hogy tartsuk a ritmust, miközben zenélünk vagy táncolunk? Az ELTE PPK kutatói ennek a rejtélynek jártak utána a Scientific Reports-ban megjelent legújabb tanulmányukban.
Te kiszúrtad? Rejtett utalás a GTA 6 előzetesében!
A héten debütált a GTA 6 várva várt második előzetese, a vájtszemű rajongók pedig máris rommá elemezték a két és fél perces videó minden egyes képkockáját. Ha figyelmesen végignézed a trailert, te is rábukkanhatsz arra az apró részletre, mely napok óta lázban tartja a bűnözőszimulátor szerelmeseit.
167 millióra büntették a Pegasus kémprogram gyártóját
A Pegasus kémszoftvert fejlesztő izraeli vállalatot 167 millió dollár megfizetésére kötelezték a WhatsApp feltörése miatt, amely 2019-ben ezer négyszáz embert érintett. A Pegasus egy rosszindulatú szoftver, amely távolról telepíthető mobiltelefonokra, és többek között hozzáférést biztosít a felhasználók mikrofonjához és kamerájához. Az NSO Group, a
Mutáció miatt alszanak egyesek napi négy órát
Egy új tanulmányban olyan genetikai mutációt írnak le, amely jelentősen csökkenti az emberek alvásigényét.
Változtatni kéne a "csíp a szúnyog, fújjuk pofán" szemléleten
A katasztrófavédelem nemrég bejelentette a biológiai gyérítés elindítását, de szakemberek szerint még mindig sokkal nagyobb arányban használnak kémiai idegmérget, amire sokszor immunisak is a szúnyogok.
Idén is lesz hajlítható mobilja a Vivónak
A négyes szám kimarad, ahogy most a Pro változat is. A Vivo X Fold5-tel folytatódik a sorozat.
A Lucy űrszonda közelről lefotózta a Donaldjohanson főövi kisbolygót
Az amerikai Lucy űrszonda úton a Jupiter trójai kisbolygói felé, a terveknek megfelelően közeli felvételeket készített az elnyúlt alakú, „kuglibábura” hasonlító (52246) Donaldjohanson főövi kisbolygóról. A Lucy űrszonda fő feladata a Naprendszer kialakulásának és a korai időszakban végbement fizikai és kémiai folyamatok kutatása. A kis égitestek kö
Mire jó nekünk egy második magyar űrhajós?
A magáncégek belépése az űriparba iszonyúan megtolta ezt a szektort, és nincs ez másként Magyarországon sem.
Lebutítja a Kínának szánt butított AI-processzorát az Nvidia
Az újabb exportkorlátozásokat követően elkészülhet a H20 utódja, ami az amerikai cég kulcsterméke lehet Kínában.
Falazórobotot mutatott be a Wienerberger Magyarországon
Magyarországra is megérkezett a Wienerberger új falazórobotja, amely teljes kőművescsapatok munkáját láthatja el az építkezéseken. Az innovatív technológiai fejlesztés gyorsan, tökéletes pontossággal dolgozik, és megoldást kínál az építőipart sújtó jelentős munkaerőhiányra. Az építőanyag-gyártó magyar csapata azon dolgozik, hogy a robotot minél elő
Tudatosan átverik a tanárokat az egyetemisták – Már hibákat is szándékosan tesznek az AI-esszékbe
Az egyetemeken egyre elterjedtebb a mesterséges intelligencia (MI) használata az esszék és beadandók elkészítésében.
AI a toborzásban: a siker titka, hogy nem kell túlbonyolítani
Sok cég vagy HR-szakember túlkomplikálja az AI (mesterséges intelligencia) alkalmazását a munkaerő-felvételben. A Business Insider interjúja rámutat: túlgondolás helyett a jelenlegi AI-eszközöket kell okosan használni. A kulcs a kísérletezés, az emberi felügyelet és a bizalomépítés.