A genetika vagy a nevelés hat inkább a gondolkodásmódunkra?
A fő gondolkodási készségeinket inkább tanulás útján szerezzük meg, és sokkal kevésbé vannak a génjeinkbe kódolva, mint azt korábban gondolták – állítja Cecilia Heyes, az Oxford Egyetem pszichológia professzora.
A tanulás (ezen belül is elsősorban a szociális tanulás) és a kultúra domináns szerepet játszott az emberi jellemzők alakításában, állítja
Fizetés nélkül is el lehet majd hozni az Apple termékeket a boltból
Érdekes újításra készül az Apple a Bloomberg szerint: a vállalat lényegében saját hitelprogramot vezethet be, hogy a termékekért késleltetve, részletekben lehessen fizetni.
A Xiaomi már az Apple előtt, hamarosan a világ legnagyobb okostelefon-gyártója lehet
17 százalékos piaci részesedéssel megelőzve az Apple 14 százalékát a globális okostelefon-piac második negyedévében már a második helyen zárt a kínai gyártó.
Vegán bőr hátlappal érkezik a Realme új mobilja
A Realme GT Master Edition külsejének megalkotásában egy elismert japán tervező is közreműködött.
Olcsóbbak lehetnek elődjeiknél a Samsung új összecsukható telefonjai
Augusztus 11-én mutathatják be a Samsung új készülékeit, a Galaxy Z Fold 3 és a Galaxy Z Flip 3 telefonokat, amik a hírek szerint olcsóbbak lesznek elődjeiknél.
Újabb információk a Samsung Galaxy Watch 4-ről
Már rengeteg minden kiszivárgott a Samsung új okosórájáról. Most megtudhatjuk azt is, hogy mekkora lesz a készülék belső tárhelye. A Samsung várhatóan augusztus 11-én leplezi le az új okosóráit, a Samsung Galaxy Watch 4-et és a Samsung Galaxy Watch 4 Classic-ot. Szivárgások szerint ezeknek az értékesítése augusztus 27-én kezdődhet majd el, amit val
Koponya alá injektálható agyleolvasó nanoszenzorokkal irányíthatóak az emberi gondolatok
Kutatók olyan speciális, mikroszkopikus méretű nanoszenzorokat állítottak elő, melyek segítségével az agyi aktivitást valós időben nyomon lehet követni, és le lehet olvasni akár az egyén gondolatait is.
Nem váltotta be a felfokozott várakozásokat az okosmérők bevezetése
Sere Péter, az MVM NET Zrt stratégiai és üzletfejlesztési igazgatója szerint az okosmérők technológiája itthon még nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket, az eszközök terjedése jóval lassabb, mint Európában máshol. Az okosmérők beillesztése a magyar energetikai környezetbe szabályozási alapon csak bizonyos fogyasztás feletti körnél kötele
Untassuk halálra az óriásbaglyot!
Kalandok vízen és szárazon – két társasjátékot teszteltünk, Indiana Jones és Jacques Cousteau kapitány ajánlásával, amik az európai stílusú játékok csúcsát jelentik manapság.
Akkora volt a felháborodás, hogy az LG egyelőre letett arról, hogy iPhone-okat áruljon
A mobilos divíziójával felsült LG fontolóra vette, hogy iPhone-okat áruljon azokban az üzleteiben, ahol korábban a saját telefonjait értékesítette. A kisebb boltok nem örültek a tervnek.
Sikerült megjavítani a Hubble űrteleszkópot
Hamarosan ismét működni fog a Hubble űrteleszkóp, mivel az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szakembereinek sikerült távolról orvosolni a fedélzeti számítógép problémáját.
A Hubble fedélzeti számítógépe június közepén állt le, ekkor valamennyi csillagászati megfigyelést leállítottak. A tudományos műszerek biztonsági módra váltottak, amelyben a nem
Még a koronavírus-járványnak sincs vége, de a tudósok már a következő halálos pandémia megelőzésén dolgoznak
Elkerülhető lehet a következő súlyos világjárvány, ha bevetjük az olyan technológiai innovációkat, mint a mesterséges intelligencia, a mobil alkalmazások, vagy a big data – írja cikkében a Bloomberg Businessweek. Már zajlanak olyan kutatások, amelyek a technológiát hívják segítségük az előrejelzésben és a fertőzések detektálásában, ami – ahogy a ko
Sugárveszély
Az USA Nemzeti Akadémiáinak egyik bizottsága támogatja a NASA javaslatát, miszerint módosítani kellene az űrhajósokat érő sugárzás megengedett határértékeit.