Golbális együttműködés sikere: Az ózonlyuk gyógyul
Az ózonlyuk a gyógyulás útjára lépett. A legfrissebb előrejelzések szerint az Antarktisz feletti ózonréteg 2066-ra visszatér az 1980-as évek szintjére, ami a globális kibocsátáscsökkentési erőfeszítések sikerét jelzi.
Az MI átveri az emberek azonosítására szánt reCaptcha v2-t
Svájci kutatók felfedezték, hogy a mesterséges intelligencia képes legyőzni a Google egyik legelterjedtebb bot-észlelő rendszerét, a reCaptcha v2-t, amelyet arra terveztek, hogy megkülönböztesse az embereket a robotoktól. Az ETH Zürich egyetem kutatói fejlett gépi tanulási módszereket alkalmazva 100 százalékban képesek voltak megoldani a reCaptchav
Diákoknak és tanároknak kedveskedik a Microsoft
Az új tanév számos újdonságot hoz a Microsoft 365 felhasználóinak, különösen az oktatás világában. Az új funkciókat – amelyek a tanítás és tanulás hatékonyságát hivatottak növelni- a tanároknak és a diákoknak fejlesztette a redmondi társaság. Clipchamp – A kreativitás új dimenziója A videós tartalomkészítés soha nem volt még ilyen egyszerű
Ki figyel a legszorgalmasabban, amikor online vagy?
A Google abszolút vezető pozícióban van - ez a kijelentés számos tekintetben megállja a helyét. A Kaspersky legújabb jelentésében ez az állítás az emberek internetes viselkedésének megfigyelésére vonatkozott.
Az ember aki legyőzte a Facebookot, azt mondja, sok EU-s adatvédelmi hatóság egyszerűen nem csinál semmit
Max Schrems szerint vannak olyan tagállami hatóságok, amelyek vezetőjét épp azért nevezték ki, hogy ne végezze el a dolgát: "Mintha a kábítószer-ellenes hatóságot nem érdekelnék a kábítószerek."
Négynapos, nemzetközi technológiai show-t rendeznek novemberben Budapesten
Vadonatúj nemzetközi technológiai esemény debütál idén novemberben Budapesten, amely egyszerre szólítja meg a szakembereket és a nagyközönséget. A szervezők célja, hogy a Techxpo néhány éven belül a kelet-közép-európai térség meghatározó technológiai expójává váljon, amely a régióból hiányzó, de nyugat-európai nagyvárosokban már hosszú múltra vissz
35 éve érte el csúcsát az orosz szuperfúrás
35 évvel ezelőtt értek el szovjet tudósok a lehető legmélyebbre a Föld titkai után kutató szuperfúrás során, amiről egy hamis legenda is született.
Hamarosan kereskedelmi forgalomba kerül az eVinci nukleáris mikroreaktor
Az eVinci már az engedélyeztetési folyamatoknál jár, így az évtized végéig akár több ilyen mikroreaktor is telepíthetővé válik.
Nemcsak a rovarirtó szerek, a hőhullámok is rontják a poszméhek szaglását
Eddig úgy tudtuk, a poszméhek szaglására csak a rovarirtó szerek hatnak negatívan, de a HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézete és a Würzburgi Egyetem közös kutatásából kiderült, a magas hőmérséklet is csökkenti a rovarok szaglását. Ez pedig a haszonnövényeink beporzására is komoly hatással lehet, vélik a kutatók.
A mostaninál ia nagyobb áradások várnak ránk
A 2050-es években az ilyen viharok legalább 5 százalékkal több esővel fognak érkezni, és a mostaninál 50 százalékkal gyakrabban fordulnak majd elő.
A magyarországi bankok is használják már az AI-t
A European Women Payments Network és a Magyar Fintech Szövetség (MAFISZ) rendezvényének keretében a magyarországi pénzügyi szektor mesterséges intelligencia (AI) használatának legfrissebb témái voltak terítéken. A beszélgetésen szóba került a biztonság, a bevezetési nehézségek az oktatás és a változás menedzsment is. A beszélgetésen olyan vezetők v
A Webb teleszkóp egy „furcsa” galaxist talált a csillagoknál fényesebb valamivel
Amikor a csillagászok a James Webb űrteleszkópot a korai világegyetemre irányították, egy ősi galaxist találtak, amelynek szokatlan fényjelzése volt. Az adatok alapos tanulmányozása után a tudósok megállapították, hogy nem a galaxisban található csillagok a közvetlen okozói a rendkívüli fényességnek. Hanem az űrgáz. Ez a Monthly Notices of the Roya
Földtől a tányérig: mit nyomtatnak 3D-vel a mezőgazdaságban?
Drónok, robotok, automata járművek, szenzorok és szenzorhálózatok után a 3D nyomtatás is megjelent a mezőgazdaságba. Az alkalmazások gyerekcipőben járnak még, de az elterjedés gyorsnak ígérkezik. Gépalkatrészektől a palántázásig, talajkutatástól a termés folyamatos megfigyeléséig, a technológia sokféleképpen hasznosítható.