És mégis forog az Univerzum – az elmélet mögött álló, hazai tudósokkal beszélgettünk
"Phanta Kyklothai – azaz minden forog." De milyen hatása van mindennek az Univerzumról alkotott képünkre?
A Microsoft szerint “nincs itt semmi látnivaló”, pedig…
A Microsoft beruházási kiadásai kissé alacsonyabbak voltak az előrejelzésnél, részben az adatközpontok bérleti szerződései, az átadások időzítéséből adódó szokásos ingadozások miatt. A cég szerint ez egyáltalán nem rossz hír. Az utóbbi időszakban egyre nagyobb visszhangja lett a pihenőpályára állított adatközponti projekteknek, de a Microsoft szeri
A Covid-oltásokat, az FDA-t és a gyógyszeripart kritizáló kutatót neveztek ki az amerikai vakcinaprogram élére
Dr. Vinay Prasad korábban beleszállt a Covid-lezárásokba, a maszkviselésbe, az emlékeztető oltásokba, és azt az FDA-t is kritizálta, ahol most dolgozni fog.
Legendás Star Wars-járművet építettek a lengyelek
A lengyelek merész ötlettel dobták a propelleres hajtást, és olyan repülő “motort” alkottak, ami elhozza nekünk a Star Wars-univerzumot.
Küszöbök, szintkülönbségek? Az új robotporszívók már megoldják helyetted
A legújabb robotporszívó fejlesztések már nemcsak a szívóerőre vagy az akkumulátor teljesítményére fókuszálnak, hanem arra is, hogy a készülékek képesek legyenek alkalmazkodni a lakásokban gyakori fizikai akadályokhoz – például a küszöbökhöz vagy a padlószint-váltásokhoz. Egy nemrégiben bemutatott modell most éppen erre kínál technológiai választ:
Varázshatalom: kiállítás nyílt az Akadémia első 200 évéről az Mnmkk Nemzeti Múzeumban
Május 6. és október 26. között látogatható a Varázshatalom – Tudás. Közösség. Akadémia című időszaki kiállítás az Mnmkk Magyar Nemzeti Múzeumban. A tárlat nemcsak a tudományos közösséget szólítja meg, hanem valamennyi érdeklődőt, akit foglalkoztat, miként formálja a tudás és a tudomány mindennapi életünket.
Az M&S kibertámadói a Help-Desket verték át
A jelentések szerint a brit Marks & Spencer (M&S) és a Co-op Group elleni kibertámadások azzal kezdődtek, hogy a hackerek alkalmazottaknak adták ki magukat, és felvették a kapcsolatot a kiskereskedők informatikai help desk szolgálatával, hogy jelszó-visszaállítást kérjenek. A BleepingComputer technológiai szakportál közölte, hogy a hackerek meggyőz
Érkezik az érintéses fizetés a PayPalra is
A "tap to pay" funkciót eddig az Apple és a Google támogatta. Az újdonságot egyelőre a német PayPal-felhasználók próbálhatják ki.
Mi lesz veled Planetárium?
Jeles napot ünneplünk május 7-én: a Planetáriumok nemzetközi napját. Száz évvel ezelőtt, 1925. május 7-én nyílt meg az első, rendszeresen látogatható Zeiss-planetárium a müncheni Deutsches Museumban. Nem sokkal később, 1926. július 18-án pedig átadták a jénai csodát, az első igazi Zeiss-nagyplanetáriumot. Az évtized végéig további hét nagyplanetári
Fizethet a Pegasus fejlesztője a Meta-nak
Az NSO Groupnak 168 millió dollárt kell fizetnie, amiért lehetővé tette, hogy ügyfelei a WhatsAppon keresztül telepítsék a kémprogramját.
150 millió dollárt kapott a SWIFT-rendszer kihívója
A múlt hét három vezető tőkebevonása jól demonstrálja a fintech piac legfontosabb fejlesztési területeit: valós idejű nemzetközi fizetés, mesterséges intelligenciával támogatott pénzügyek és digitális pénztárcák. 150 millió dollár a SWIFT kihívójának A Szingapúrban alapított Thunes, amely egy globális B2B fizetési infrastruktúrát épít, 150 millió d
Sasként vitorlázó teherszállító robotsáskákat rendszeresít az amerikai légierő
A sasok ihlette robosztus sikló vezető nélkül navigál a levegőben, így spórol energiát.
A mesterséges intelligenciának gyerekjáték lenne feltörni az Enigmát
Vannak viszont olyan több évtizedes kódrendszerek, amiken az MI jelenlegi formájában nem vagy csak nehezen tudná átrágni magát.