Alig tudott magyarul az első miniszterelnökünk
Idegenszívű lett volna a magyar arisztokrácia? Batthyány Lajos harcostársai megadják a feleletet: bemutatjuk a (szó)párbajhőst, a szerelmest, a legszebb férfit, a szellemidézőt és a többieket.
Sikeres hackertámadás az amerikai energiaügyi minisztérium ellen
Az amerikai energiaügyi minisztérium és más kormányszervek is érintettek a MOVEit hibáját kihasználó adatlopásban. Az eddigi információk szerint vélhetően orosz hackerek törtek be a kormányhivatalok szervereire. A minisztérium hivatalos közleménye szerint "adatok is veszélybe kerültek", amikor az Oroszországhoz köthető hackerek egy biztonsági hibát
Elég egy csavarhúzó a Lenovo BIOS-ok feltöréséhez?
Elsősorban a használt piacon megforduló laptopok lehetnek veszélyben, a módszer ugyanis másodpercek alatt kiüti a BIOS-alapú jelszót.
A 110 menetes bokszmeccs, amiben törtek a csontok, és végül még csak győztest sem hozott
A nézők elaludtak vagy hazamentek, a két bokszoló egyenkét 5 kilót fogyott, a bíró pedig a végére megunta a történelem leghosszabb bokszmeccsét, ami egy ház áráért ment.
Microsoft: viszlát, Xbox One-fejlesztések!
A redmondi cég bejelentette, hogy az Xbox Game Studios már a 9. konzolgenerációra váltott, így Xbox One-ra már egyik csapatuk sem fejleszt. Ennek ideje volt, ha belegondolunk: az Xbox One idén novemberben tíz éves lesz (ahogy a PlayStation 4 is), de külsős, third-party multiplatform fejlesztések továbbra is jelennek meg rá. Ám a Microsoft maga már
Túl három protopengén, immár valóság a "drótnélküli" fénykard
Még mielőtt a Disney megvásárolta a Star Wars jogait, az elfogadott mitológia úgy festett, hogy a fikció legikonikusabb fegyver típusának, a fénykardnak is akadt egy fejlesztéstörténete – ebben pedig a fénykardot megelőzte a protopenge (protosaber), ami nem is annyira harci célokat szolgált, mint inkább egyfajta ünnepi dísz-eszköz volt. A protopeng
Több mint húszmilliárd felhasználónév és jelszókombináció van a kiberbűnözők kezében
Az elmúlt évben már 24 milliárd felhasználónév és jelszókombináció volt a kiberbűnözők kezében, ami 65 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az üzleti és otthoni biztonságtechnikai szoftvermegoldások nemzetközi szállítója, az ESET elemzése szerint az idén tovább nő az ellopott azonosítók száma. A szakértők a lopás megakadályozására azt ajánlják
Építsünk 286-os konfigurációt! - Bootolni kellene...
A 286-os számítógép építése az alaplap ellenőrzéséig és bekapcsolásáig jutott. Videokártya bent, és képet is látunk már. Itt az idő, hogy bebootoljon a rendszer.
Kétméteres robotrendőrök felügyelik a szingapúri repteret – videó
Az új Black Mirror-évadból kimaradt: öt év tesztüzem után munkába álltak a 360 fokban látó, guruló rendőrrobotok a világ 34. legforgalmasabb repterén.
Egy ultraforró gázóriás légkörét vizsgálta a Webb-űrtávcső NIRISS műszere
Louis-Philippe Coulombe, a Montreali Egyetem doktorandusza a Webb-űrtávcső NIRISS műszerének segítségével feltérképezte a WASP-18b jelű rejtélyes exobolygó légkörét. 400 fényévre tőlünk van egy rejtélyes exobolygó, amit a kutatók már a 2009-es felfedezése óta vizsgálnak. A WASP-18b jelű planéta a Napnál kicsit nagyobb csillagát csupán 23 óra alatt
A földiekhez hasonló villámok
A NASA Juno űrszondájának adatai alapján megállapították, hogy a Jupiteren a villámok létrejötte és lefolyása hasonló ahhoz, ahogyan ez a Földön történik.
Első helyen végeztek az Európai Junior Robot Kupán az SZTE diákjai
Zenélő és táncoló robotok repítették a dobogó legfelső fokára a Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola alsó osztályos tanulóit a European RoboCup Junior versenyen. A megmérettetésről Özvegy Judit, a csapat felkészítő tanára mesélt.
A nap képe – A Ryugu aszteroidából származó minta
A Ryugu aszteroidából származó apró darabka, mely 2021 júniusában érkezett meg a NASA létesítményébe. A minta a Hayabusa-2 űrszonda visszatérő kapszulájának segítségével jutott vissza a Földre 2020-ban.