Kína új módszert dolgozott ki az amerikai tengeralattjárók érzékelésére
Kínai kutatók új módszert találtak a legfejlettebb amerikai tengeralattjárók észlelésére, amivel teljesen megkerülhetővé tehetik az USA lopakodó-technológiáját. Az ötlet amilyen egyszerű, annyira tűnik hatásosnak, és a buborékokon alapszik.
"Veszélyesnek minősülő idegenek" – tízezreket internáltak Magyarországon az első világháború alatt
A magyar állampolgárokat jellemzően a külföldieknél is rosszabb körülmények között tartották fogva. A táborokban zsúfoltság, éhezés, járványok és erőszak sújtotta az internáltakat, több ezren haltak meg. Időszerű lenne a szembenézés és a számvetés. Somogyi László főlevéltáros írása.
A Mercedes-AMG miatt különleges az MSI játékos laptopja
A tajvani techcég legújabb notebookját, a Stealth 16-ot az AMG Motorsport logója díszíti, de a benne rejlő technika sem gyenge.
Képes képet olvasni az Alibaba új MI-modellje
A kínai Alibaba pénteken egy új mesterségesintelligencia-modellt mutatott be amely a vállalat szerint képes megérteni a képeket és minden eddigiél bonyolultabb beszélgetések folytatására lesz alkalmas. A kínai techóriás azt is közölte, hogy két új modellje, a Qwen-VL és a Qwen-VL-Chat is nyílt forráskódú lesz. Ez azt jelenti, hogy a kutatók, akadém
Négy ország, négy űrhajósa indult a Nemzetközi Űrállomásra
Négy ország, négy asztronautájával a fedélzetén szombaton útnak indult a Nemzetközi Űrállomásra az új legénység a floridai Kennedy Űrközpontból. A SpaceX űrhajó-egység helyi idő szerint a kora reggeli órákban hagyta el a kilövő állást az Amerikai Űrhajózási Hivatal (NASA) központjában Cape Canaveral-ban. A legénység amerikai parancsnoka egy iráni s
Két funkció is jelentősen jobbá teszi hamarosan az AMD videokártyával játszók élményét
Bemutatkozott a Hypr-RX, és megtudtuk azt is, mikor érkezik az AMD FSR3 - szerencsére épp időben.
Érdekes jelenséget szúrt ki a Napon az európai űrszonda
Bár sokat tudunk a napszélről, keletkezése körül még mindig sok a kérdőjel. Az Európai Űrügynökség Solar Orbiter űrszondájának köszönhetően egy kicsivel ismét közelebb kerültünk a válaszokhoz.
Videóajánló: Hogy élt a 19. századi magyar paraszt?
A magyar néprajzi filmezés legendája, K. Kovács László elmagyarázza, hogy hogyan készül a kopáncs, mi az a pitar, és hol volt a vizescsobán.
Mennyire veszélyes a ChatGPT és a Puli?
Prószéky Gábor nyelvésszel, programtervező matematikussal beszélgettünk a mesterséges intelligenciáról.
Csalódást okozhat a Galaxy S24 Ultra vakító kijelzője?
Elképesztő fényerőt hozhat a Samsung Galaxy S24 Ultra képernyője, de a káva is vastagabb lehet ezúttal.
Az önvezető autó még mindig csak álom: nem csökken a távolság a sci-fi és a realitás között
Ahogy megyünk bele a jövőbe, egyre kevésbé tűnik úgy, hogy belátható időn belül ténylegesen odaadhatjuk a kormányt a robotpilótának a kocsiban.
Apollo, a robot elveszi tőlünk a piszkos munkát
Az Apptronik legújabb humanoid robotja azokat a feladatokat láthatja majd el, amiket az emberek nem szívesen tesznek. És sorozatgyártásra szánják.
Moduláris robotrendszer nehéz terhek szállítására
A kamerával, rádiós kommunikációs chippel felszerelt, hatkerekes robotmodul akár 2,5 tonnát is képes felemelni.