Tiltott világ még az Mi-nak is!
Minden, amit az ember feltalál, kétélű fegyver. Minden új technológiánál felmerül, hogy jó célra használják-e fel, kreatív tevékenységhez, vagy éppen negatív, romboló módon veti be. De vajon mi szab határt a mesterséges intelligenciának? Ezt a kérdést boncolgatta előadásában Karászi Zoltán, a Qtics csoport vezetője.
Tényleg a Marsról származnak a magyarok?
Amerikában vetették fel, hogy a tehetséges és érthetetlen nyelven beszélő magyar tudósok egy idegen faj tagjai. A magyar "marslakók" Teller Ede, Szilárd Leó és a többiek pedig vették a lapot.
Kulcsfontosságú vezetői készségek az AI virágkorában
Megkérdőjelezhetetlen tény, hogy az AI ugrásszerű fejlődése meghatározza majd az előttünk álló éveket. Sőt, a megváltozott technológiai körülmények új cégvezetői képességeket is igényelnek majd.
Az állam beköltözik a telefonodba
Jövő július és szeptember között indul el a Digitális állampolgárság program, így az azonosítás, az igazolvány és az állam a mobilba költözik. Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter azt közölte, ezzel a lépéssel követik azt a trendet, hogy az emberek ma már a mobiltelefonjukon keresztül közelítik meg a világ
Kormányváltó mobilalkalmazást jelentett be a DK
DK Plusz néven mutatott be új mobilapplikációt a Demokratikus Koalíció vasárnap, a 12. születésnapján, mivel úgy érzik, a kormánypárt foglyul ejtette a médiát.
Mire jó a Chrome OS Flex, a Google ingyenes operációs rendszere?
Tavaly óta már nemcsak Chromebookra, hanem PC-re, Macre is telepíthető a Chrome OS, egészen pontosan a Chrome OS Flex. Tettünk vele egy próbát.
India már készül az emberes űrprogramjára
A Gaganyaan misszió lesz az ország első küldetése, aminek során indiai legénységet juttatnak Föld körüli pályára. A misszió egyik fontos berendezését szombaton tesztelték.
A kozmikus por eredete még nem tisztázott, pedig a Föld is ebből van
A csillagrobbanások kozmikus porképződésben betöltött szerepét vizsgálták a James Webb-űrtávcső segítségével a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t. A közlemény szerint a csillagközi tér telis-tele van kisebb-nagyobb porszemcsékkel, amelyek jelenlegi tudásunk szerint kul
Már a gyógyszert is algoritmus kóstolja helyettünk
Ahelyett, hogy önkéntesek torkán dugnának le a tablettákat, brit tudósok mesterséges intelligenciával tesztelik a gyógyszerek kellemetlen mellékízét.
DG Tau: itt még éppen nem indult be a bolygók kialakulása!
Egy nemzetközi kutatócsoport a Japán Nemzeti Csillagászati Obszervatórium (NAOJ) munkatársa, Satoshi Ohashi vezetésével nagy felbontású megfigyeléseket végzett több hullámhosszon egy viszonylag fiatal protocsillag, a DG Tau protoplanetáris korongjáról. Az adatok alapján a kutatók megvizsgálták a korong felépítését, valamint a benne található porsze
A UPS októbertől mesterséges intelligencia segítségével végzi a vámkezelést Európa szerte
A UPS Európai Unióba szállíttató ügyfelei októbertől egy saját fejlesztésű, mesterséges intelligenciával működő eszközt használhatnak a vámkódok automatikus generálásához. Ez a megoldás az európai nemzetközi kereskedelem egy kritikus fontosságú tényezőjét teszi gördülékenyebbé. Az új eszköz a küldemény feladásakor megadott leírását alapul vvéve, m
Megásta a saját sírját a Tesla
Meglepő kijelentést tett a Tesla alig több mint egy hónap múlva élesben is bemutatkozó újdonságáról a márka vezéreként Elon Musk. Eközben azt is kipróbálták, hogyan bírja a Cybertruck, ha egy gépfegyverrel támadják meg.
8 milliárd éves rádiójelet fogtak a csillagászok – A szakértők tudják, honnan származik
A rejtélyes gyors rádiós kitörés - amelyet FRB 20220610A néven azonosítottak - mindössze egy ezredmásodpercig tartott, de annyi energiát szabadított fel, amennyit a Napunk három évtized alatt bocsát ki.