Fejeket behúzni, hamarosan műhold zuhan a Földre
Az Európai Űrügynökség által felbocsátott ERS-2 majdnem három évtizedig szolgálta az űrkutatás ügyét.
Hány ember tartózkodik jelenleg az űrben?
Most, hogy már két űrállomás üzemel folyamatosan és a kereskedelmi űrutazások is fellendülőben vannak, néha egész sokan utaznak egyszerre az űrbe. Ha kíváncsiak vagyunk rá, jelenleg éppen hányan és név szerint kik tartózkodnak a Földön kívül, egyszerűen utánajárhatunk.
Temu: versenyhatósághoz fordultak a kereskedők
A kereskedők eddig nem tudtak fellépni az ellen, hogy a cég az uniós és nemzeti jogszabályi, illetve adózási környezethez képest lényegesen szabadabban mozog.
Egy nukleáris fúziós gép megdöntötte az energiarekordot
Egy brit székhelyű fúziósreaktor-együttműködés rekordmennyiségű energiát termelt, ami üdítően jó hír az emberiség számára a tiszta energiaforrások keresésével kapcsolatban. A Joint European Torus (JET) létesítmény valamivel több mint 69 megajoule hőt termelt. A magfúzió egy olyan reakció, amelynek során atommagok egyesülnek, és egy új elemmé alakul
Összehajtható iPad lehet az Apple következő nagy dobása
Évek óta pletykálnak róla, de most már prototípus is létezik belőle, 2026-ban érkezhet a piacra.
Az Abb intelligens robotikai automatizálási megoldásai támogatják a Volvo Cars fenntarthatósági céljait
Az ABB bejelentette, hogy megerősíti a Volvo Cars-zal régóta fennálló partnerségét, amelynek keretében több mint 1300 robotot és funkcionális csomagot szállít az elektromos járművek következő generációjának gyártásához. Ezzel támogatja a svéd autógyártót ambiciózus fenntarthatósági céljainak elérésében.
Kelet-nyugat ellentét árnyékolja be az ENSZ számítógépes bűnözés elleni egyezményét
Oroszország, Kína és Irán teljesen mást tart bűnözésnek, mint a liberális demokráciák.
Bejelentette a Google: Megváltozik a bejelentkezés a Google-fiókokba
A Google a napokban egy rejtélyes üzenetben kezdte el felkészíteni felhasználóit arra, hogy hamarosan jelentősen meg fog változni az az élmény, ahogyan bejelentkezhetnek Google-fiókjaikba. A cég egyelőre részleteket nem árult el a változás mibenlétével kapcsolatban, csak annyit, hogy az a korábbiaknál modernebbé fog válni.
Csillagok belsejét vizsgálják a csillagászati Crafoord-díj idei díjazottjai
Három olyan csillagász kapta az idei Crafoord-díjat, akik emberi szemmel nem látható jelenségekről szereztek ismereteket. Douglas Gough (University of Cambridge, UK), Jørgen Christensen-Dalsgaard (Aarhus University, Dánia) és Conny Aerts (KU Leuven, Belgium) új módszereket fejlesztett ki, hogy feltárhassuk a Nap és más csillagok belsejének titkait.
Szerelem lett a mesterséges intelligenciával összehozott randevúból
A mesterséges intelligencia ezúttal Cupido bőrébe bújt, hogy bebizonyítsa: a nyelvi akadályok nem állhatják útját a szerelemnek. Egy jegyben járó pár nem kis részben a mesterséges intelligencia közbenjárásának köszönheti a kapcsolatát – olvasható a The New York Times cikkében. Brenda Ochoa és LeRoy Romero az amerikai-mexikói határ két oldalán élt,
Hatalmas foltok jelentek meg a Napon
A NASA tudósai, akik a Napot tanulmányozzák, a csillag közepén egy hatalmas csoport sötét foltot fedeztek fel, amely a Földről 92 millió mérföldről látható. A napfoltoknak nevezett foltok innen nézve úgy tűnhetnek, mintha csak puszta foltok lennének a Nap felszínén, de valójában egész bolygók nagyságúak lehetnek, erős mágneses mezővel – a Föld mágn
Ismét jelentős akadály előtt állnak a kriptotőzsdék
A kriptotőzsdék újabb problémával szembesülnek, ami nem más, mint a mesterséges intelligenciával (AI) generált hamis személyazonosító iratok növekvő elterjedése.
Nem akármit rejthet a Halálcsillag mélye
Fiatal óceán bújhat meg a Szaturnusz egyik, a Star Wars-filmek Halálcsillagára emlékeztető apró holdjának jeges felszíne alatt – állapította meg egy francia vezetésű kutatócsoport, amely a Nature című folyóiratban publikálta eredményeit.