Egy lábjegyzetből nőtt ki a Nobel-díja, először kinevették, aztán forradalmasította az élettudományokat
Az igazán nagy felfedezések mindig váratlanok, és kezdetben sokszor nem ismeri el őket a tudományos világ. Ezért érdemes nyitottnak lenni és elengedni a feltételezéseinket – erről beszélt a kémiai Nobel-díjas Martin Chalfie Szegeden.
Magyar Telekom: Kész a mobilhálózat modernizációja
Befejezte öt éve indított mobilhálózat modernizációs programját a Magyar Telekom: összes mobil bázisállomását korszerűsítette és az állomások jelentős hányadán bővítette a kapacitást, sőt itt-ott még 5G-t is felszerelt. A Magyar Telekom közleménye szerint a távközlési társaság törekszik arra, hogy ügyfeleinek a legkorszerűbb szolgáltatásokat nyújts
Agyhalottak leszünk az internettől
Az Oxford University Press az agyhalott szót választotta az idei év szavának, utalva arra a számos tanulmányra, amelyek bizonyították, hogy a folyamatos, több eszközön folyó, többféle tartalom fogyasztása csökkenti a szürkeállomány mennyiségét.
Már jövőre találhat földön kívüli életet a James Webb űrteleszkóp
Az emberiség legfejlettebb és legérzékenyebb űrteleszkópja már 2025-ben megerősítheti, hogy létezik élet a Földön kívül is.
A retróhullám tovább szárnyal, érkezik a modern Nintendo 64
Az Analogue gárdája elhozza azt, amire már nagyon régóta várnak a Nintendo-rajongók.
A kezed elárulja, mennyire kívánod az alkoholt
Aki egy adathalmazban összefüggéseket akar keresni, az általában talál is. Nagyjából ezt bizonyítja brit tudósok felfedezése, melybe testi mintázatokban keresték az alkoholizmusra való hajlam nyomait.
Személyre szabott, helyfüggetlen, adatalapú?
A 21. század elejéig a világ jelentős részén, az emberek többsége számára az volt a természetes, hogy ha rosszul érezték magunkat, felkerestek egy orvost a rendelőjében, és ott konzultáltak vele. Aztán 2020 elején berobbant a Covid, és a világ rájött, hogy lehet ezt másképp is csinálni – diagnosztizálni és bizonyos mértékig gyógyítani is lehet a [
Ledönti a nyelvi akadályokat a YouTube újítása
Az automatikus fordítás mindenféle tartalmat elérhetővé tesz az összes ember számára. A magyaroknak azonban még várni kell.
A drónok alkalmazásáról kínál egymásra épülő képzéseket a Széchenyi István Egyetem
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős szereplője a hazai drónkutatásnak és -fejlesztésnek, emellett a szakemberek oktatásában is kiemelkedő szerepet játszik. Az intézményben mára olyan drónképzési rendszert alakítottak ki a téma szakértői, amely a pilóta nélküli légi járművek építésétől azok irányításán át különféle felhasználásukig mindenre ki
Megtört az Oracle év eleje óta tartó lendülete
Elemzők továbbra is jelentős potenciált látnak a szoftvergyártóban, de ez a tőzsdei befektetőknek kevés volt a vállalat negyedéves jelentése után.
Már látszik, mire készül Donald Trump: Elon Musk elképedt
Fontos programpontokat hirdetett a megválasztott elnök.
Szakértő: nagy politikai fegyver Orbánnak a Trump-barátság
Orbán Viktor és Szijjártó Péter váratlanul Floridába utazott, ahol találkoztak a leendő amerikai elnökkel, Donald Trumppal, valamint Elon Muskkal is. A megbeszéléseken részt vett Jászai Gellért, a 4iG elnöke is. Az ATV Egyenes Beszéd című műsorának vendégeként Yaro Patrice Amerika-szakértő elemezte a részleteket.
Így nézhet ki a legjobb és leghatékonyabb mesterséges intelligencia okostelefonokban
A Nothing Phone (3) érkezésével a Nothing vállalat várhatóan ismét bizonyítja egyediségét. A cég alapítója, Carl Pei nemrég egy videót tett közzé, amely bepillantást engedett a készülő újdonság dizájnjába és technológiai újításaiba. Ha a vállalat képes lesz megvalósítani elképzeléseit, olyan változást hozhat, amelyet a konkurensek – például a Samsu