Átformálás előtt a Windows 10
A megjelenése óta eltelt évek során nem nagyon változott a Windows 10 operációs rendszer kinézete, most viszont jön egy kis optikai tuning.
Új kütyü adhat szuperhallást az embereknek a jövőben?
A Google-t is birtokló Alphabet egyik vállalata elég érdekesnek ígérkező projekten ügyködik, amit ráadásul egy szuperhősről neveztek el.
Megtalálták az elveszett erdélyi dinókat
Egy évszázada senki nem kutatta a világszinten is jelentős, hátszegi dinoszaurusz-lelőhely legősibb rétegeit: a hely elveszett. Mostanáig.
A drónok is beszállnak az oltóanyag kiosztásába
Ghána lehet az első olyan ország, ahol egy amerikai startup segítségével országos programot indítanak a koronavírus-vakcina drónok segítségével történő kiszállítására.
Moszkvában megkezdte működését kísérleti jelleggel az első orosz 5G-hálózat
Moszkvában megkezdte működését az első, kísérleti jelleggel bekapcsolt 5G-hálózat – közölte az MTSz mobilszolgáltató. A szolgáltatás az orosz főváros 14 forgalmas pontján hozzáférhető. A másodpercenként 1,5 Gbit sebességű, korlátlan internet-használat lehetősége az MTSz azon ügyfelei előtt nyílik meg, akiknek 5G-kompatibilis telefonja a 79. frekven
Hasznos funkció érkezik az iPhone-okhoz
Korábban azt rebesgették az iOS 14.5 béta verziójáról, hogy Sirit beépíthetjük harmadik féltől származó zenelejátszó alkalmazásokba is, így lényegében az AI választhatja ki a megfelelő appjainkat.
Sok állatfaj ösztöneire hallgatva gyakorolja a biztonságos távolságtartást, ha beteg van köztük
Az állatok maguktól, ösztöneikre hallgatva gyakorolják a biztonságos távolságtartást, ha beteg van köztük – olvasható a Science tudományos magazin friss számában megjelent tanulmányban.
A hangyák, a vérszopó denevérek vagy a mandrill nevű majomfaj már jóval azelőtt gyakorolta a biztonságos távolságtartást beteg társaikkal, hogy az ember a világjárv
Hogyan jöttek létre az univerzum legnehezebb anyagai?
A Naprendszer kémiai összetételének megértéséhez a periódusos rendszer legnehezebb elemeinek keletkezését vizsgálta meteoritokban mért adatok felhasználásával egy magyar vezetésű nemzetközi kutatócsoport, amely legújabb eredményeiről a Science című tudományos lapban számolt be.
Magyar játékok, amik feltettek minket a videojáték-térképre!
Hiába a több évtizedes múlt, a világ nem igazán tekint a magyarra, mint egy videojátékos nemzetre. Pedig ahogyan azt a művészetek több területén is bizonyították, a Kárpát-medence kreatívjai az alkotás minden területén tudnak maradandót alkotni, és jócskán készültek nagyon jó magyar játékok. Ami pedig ennél is szomorúbb, hogy gyakran a magyar játék
Elképzelhető, hogy az Univerzum egy hatalmas neurális hálózat
A minden dolgok elmélete (Theory of Everything/ToE) az Univerzum fizikai törvényszerűségeit összekapcsoló elmélet.
Elhunyt Balázs Béla
A professzor korábban több mint húsz évig volt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Csillagászati Tanszékének vezetője.
Először nyújtotta ki robotkarját a NASA marsjárója
A NASA Perseverance rovere 14 nappal landolás után kezdte meg a munkálatokat a vörös bolygó felszínén.
Robotkutya kolbászolt a felrobbant Starship űrhajó kilövőállomásánál
Bár a SpaceX SN10 prototípusa kudarcot vallott legutóbbi tesztelése során, a Boston Dynamics megmentette a show-t az egészen egyedi kinézetű robotkutyájával.