Kezd lecsúszni a Huawei
Ahogy az várható volt, az amerikai szankciók hatásai előbb-utóbb az eddig jobbára ellenálló belső piacon is kezdik rányomni a bélyegüket a Huawei Technologies okostelefon-üzletágának szereplésére. Januárban évek óta először történhetett meg, hogy egy konkurens helyi gyártó vette át a piacvezető szerepet.
Kína folytatja az Alibaba megfegyelmezését
Dollármilliárdos versenyjogi bírságra és bizonyos üzletek leválasztására is sort keríthetnek a vállalatbirodalom elleni fellépés következő szakaszában.
Egy megfizethető és egy méregdrága csúcsmobilt is bemutatott az Oppo
Az Oppo végre leleplezte a Find X3 sorozatot, ami összesen négy mobilt foglal magában. A két drágább eszköz a Find X3 Pro és a sima Find X3 lett, a külső tekintetében nincs nagy különbség a két masina között, de a motorháztető alatt vannak változások. Az Find X3 és X3 Pro meglehetősen egyedi dizájnt kapott, az
Más, mint a Mars, de a Vénusz is vonzó világűr-célpont
Az emberiség fantáziáját jó ideje foglalkoztató vörös bolygó, a Mars mellett másik égi szomszédunk, a Vénusz is hasonlóan érdekes, ám az előzőnél kevésbé népszerű égitest. Az Esthajnalcsillag néven is közismert planéta a Naprendszer egyetlen női alakról elnevezett tagja, amely legalább annyi izgalmas, ám rejtett tulajdonsággal bír, mint a Földünk á
Online térképeken követhető az özönnövények magyarországi elterjedése
Térképeken mutatják be a leggyakoribb hazai özönnövények előfordulását a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói. A térképek alapjául szolgáló országos adatgyűjtésben az egyetem ökológus és geográfus kutatói mellett természetvédelmi civil szervezetek is részt vettek. Alkotói, a térképek pontosabbá tétele érdekében, felhasználták az Agrárminisztérium
Alaposan felkészül a 11. generációs Core processzorok startjára az Intel
Az utolsó teljesítménycseppeket is megpróbálják kifacsarni az új CPU-kból az AMD legyőzése érdekében.
Kék halál a Windowsban
Sokszor fordul elő, hogy a szokásos havi Windows-frissítés egyes számítógépeken komoly galibát okoz. Ez történt most is, és a Microsoft elismerte, hogy bizonyos esetekben nyomtatáskor kék halál képernyő keseríti meg a felhasználók életét.
Szigorít a Netflix, nem lesz fiókmegosztás
A felhasználási feltételek szerint a fiókunk nem osztható meg nem azonos háztartásban élő személyekkel.
Litván állami rendszerekből indított kibertámadásokat az APT29
A litván Állambiztonsági Minisztérium (Valstybės saugumo departamentas - VSD) éves nemzetbiztonsági fenyegetettség-értékelő jelentése szerint orosz állami hacker csoportok 2020 végén kibertámadásokat hajtottak végre magasrangú litván tisztségviselők és döntéshozók ellen.
A brit mutáció ellen 86 százalékos hatékonyságot mutatott a Novavax vakcinája
Az amerikai oltóanyagot 15 ezer emberen tesztelték Nagy-Britanniában, az eredeti vírus ellen 96 százalékban volt hatásos.
Robotokkal vizsgálják a darabokra tört óriási jéghegy környezeti hatását
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Földművelés a Holdon avagy a Holdművelés
Ahhoz, hogy „bolygóközi fajokká válhassunk”, meg kell találnunk a módját, hogyan lehet fenntartható módon termeszteni az élelmiszereket idegen környezetben.
Az űrben is működhet a 3D nyomtatás
A technológián a Müncheni Egyetem Alkalmazott Tudományok tanszéke dolgozik, együttműködésben az ESA-val. Az AIMIS-FYT névre hallgató tudóscsapat azon dolgozik, hogy az űrben is lehessen alkalmazni az additív gyártástechnológiát, számolt be az eeNews Europe. Talán mondani sem kell, hogy mekkora előrelépést jelentene az űrhajósok számára, ha az éppen